Наймасштабніші тендери у системі ProZorro

З 2016 року кожна державна організація, яка бажає здійснити певну закупівлю товарів або послуг зобов’язана провести відкритий тендер. Це значить, що кожне приватне підприємство може отримати державне замовлення, сума якого, зазвичай, може значно перевищувати суми приватного сектору. Більшість таких закупівель визнаються надпороговими і мають суму більшу за 200 тисяч гривень. Інколи мова йде навіть про десятки та сотні мільйонів. Виходячи з цього, цілком очевидно, що є велика кількість охочих, які бажають взяти участь у проведенні тендеру.

Але як це можна зробити?

Щоб взяти участь у тендері, треба спочатку пройти обов’язкову реєстрацію на акредитованому майданчику tender.uub.com.ua. Таким чином, кожне підприємство отримує можливість стати учасником тендеру та за умови надання найкращої пропозиції може розраховувати на перемогу. Тут також варто зазначити, що навіть перемога не може означати стовідсоткового укладання договору. Адже переможець визначається автоматично, а державна організація після цього проводить ретельний огляд документів, які учасник повинен підготувати заздалегідь. На цьому етапі можливі певні проблеми, адже за найменшої невідповідності цих документів встановленим нормам, державна організація цілком може визнати рішення недійсним. Також у учасників тендеру є можливість оскаржити рішення, якщо вони вважають його несправедливим.

Якщо говорити про найбільш суттєві закупівлі у системі Прозорро, то слід одразу ж згадати про державні компанії, які пов’язані з видобутком нафти та газу, масштабні промислові організації тощо. Також можна згадати Миколаївський порт, який оголошував тендер на будівництво причалу. Загальна сума тендеру склала більше 300 мільйонів гривень. Також слід згадати про один із відносно недавніх тендерів, які були проведені на ремонт доріг. Сума тоді складала майже 700 мільйонів гривень. У топі регулярно перебувають такі компанії як Укрнафта, які регулярно потребують досить значних закупівель та звісно ж можуть собі дозволити витратити сотні мільйонів гривень на обладнання та інші матеріали. Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що участь у тендері може суттєво вплинути на розвиток компанії, що в ньому перемогла. Адже звертаючи увагу на суми закупівель можна зробити висновок про те, що державні організації готові витрачати значні кошти, варто лише сформувати найкращу пропозицію та ретельно підготувати всі необхідні документи.

Тендер проводиться у три етапи, кожен за яких займає всього декілька хвилин та зобов’язує учасників постійно покращувати свою пропозицію

Під час проведення аукціону, у замовника не має можливості бачити учасників. Після цього, система автоматично обирає переможця. Якщо з документами все гаразд, то в результаті між замовником та переможцем тендеру підписується угода. Якщо ж ні, то переможцем може стати той учасник, який зайняв друге місце за результатами проведення тендеру. Рішення може бути оскаржене протягом 15 днів, але ця скарга може бути розглянута лише за наявності серйозних підстав.

Значні суми готові витрачати не тільки державні організації, що працюють у секторах видобутку нафти та газу. Слід зауважити, що більшість замовлень, що реалізуються через тендер є надзвичайно вражаючими та можуть бути цікавими як для представників середнього, так і для представників крупного бізнесу. Проте рекорди постійно встановлює саме нафтова промисловість країни. Більш детальну інформацію про це можна знайти тут https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/tendery-naftovyh-kompanij-v-prozorro. З огляду на все це, можна підсумувати, що тендер може бути прекрасним варіантом для розвитку будь-якої організації. А якщо взяти до уваги інтереси державних організацій, то шляхом проведення тендеру вони щороку мають змогу отримувати найкращі пропозиції з боку виконавців та економити таким чином кошти державного бюджету України.